Skorzystaj ze wstępnie wypełnionego PIT-a PFR za 2015 rok

Automatyczne wczytywanie wstępnie wypełnionego PIT-a z Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów to już standard w aplikacji e-pity. Dzięki tej funkcjonalności coroczne wypełnianie PIT-a jest jeszcze prostsze.

Z PIT-a PFR, czyli udostępnionej przez Ministerstwo Finansów wstępnie wypełnionej deklaracji, mogą skorzystać osoby rozliczające się za pomocą deklaracji PIT-37 (przygotowywanej na podstawie PIT-11, PIT-8C lub PIT-R), a więc zatrudnione na podstawie umowy o pracę, zlecenia i o dzieło. Od tego roku możliwe jest to także w przypadku emerytów i rencistów, którzy otrzymali PIT-40A/11A z ZUS, a chcą rozliczyć samodzielnie PIT-a np. ze względu na inne dochody, chęć skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej lub przekazania 1% na rzecz OPP. Możliwość wczytania wstępnie przygotowanego PIT-a mają również podatnicy składający PIT-38 (rozliczający przychody z kapitałów pieniężnych), sporządzany na podstawie informacji PIT-8C otrzymanych z biura maklerskiego.

Aplikacja e-pity, stanowiąc pewnego rodzaju „nakładkę” na usługę przygotowaną przez Ministerstwo Finansów, dodaje do niej praktyczne funkcjonalności i otwiera ją na podatników składających także PIT-36 – dedykowany osobom prowadzącym działalność gospodarczą, uzyskującym przychody z najmu czy z zagranicy. Program e-pity automatycznie pobiera dane z Portalu Podatkowego, pozwala je uzupełnić i dodać informacje wpisane do aplikacji w poprzednich latach.

W programie e-pity wypełnioną deklarację można wysłać elektronicznie do systemu e-deklaracje.gov.pl, otrzymując mailem Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), wydrukować razem z UPO lub zapisać w pliku pdf na komputerze. Swój wstępnie przygotowany PIT (PFR) w e-pity wczytało, uzupełniło i rozliczyło, (od dnia premiery usługi w 2015) już ponad 70 tyś podatników!
Osoby chcące skorzystać ze wstępnie wypełnionego PIT-a zapraszamy na stronę:
http://www.e-pity.pl/pfr-wstepnie-wypelnione-zeznanie-podatkowe-pit/.  
Obsługa wczytania PIT-a PFR, już wkrótce będzie także dostępna w programie fillUp oraz e-pity Płatnika.