Program e-pity

Program e-pity to darmowa aplikacja do rozliczania PIT-ów, z którego skorzystało już ponad 20 000 000 użytkowników. Aplikacja pozwala szybko i sprawnie wypełnić najpopularniejsze deklaracje i przesłać je do systemu e-deklaracje.gov.pl lub wydrukować. Program e-pity jest dostępny na platformy Windows, Mac OS i Linux, na tablety (Android, iOS) oraz w wersji pity on-line.

Na rozliczenie się z fiskusem w programie e-pity wystarczy 5 minut. Do wypełnienia PIT-a można użyć poręcznego kreatora lub skorzystać z aktywnych deklaracji. Program pilnuje limitów i sumuje kwoty w przypadku rozliczania kosztów, darowizn lub ulg. Program e-pity jest darmowa pod warunkiem przekazania 1% podatku dowolnej organizacji pożytku publicznego. OPP można wybrać z listy lub wpisać własną fundację czy stowarzyszenie, na co nie pozwala większość dostępnych na rynku aplikacji rozliczeniowych.

Program e-pity posiada wbudowaną bazę gmin, powiatów oraz urzędów skarbowych i umożliwia przesyłanie gotowego formularza PIT drogą elektroniczną do systemu e-deklaracje.gov.pl. Urzędowe Potwierdzenie Odbioru można otrzymać na skrzynkę mailową lub odebrać z poziomu aplikacji. Aplikacja e-pity umożliwia rozliczenie następujących deklaracji podatkowych: PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-28, PIT-39, PIT/B, D, 2K, O, Z, ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, NIP-7 oraz ZAP-3 (dawniej NIP-3).

Program e-pity został wszechstronnie zweryfikowany przez kancelarie rachunkowe, doradców podatkowych oraz BUI Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Aplikacja jest także dostępna na najlepszych portalach podatkowych, finansowych i ogólnotematycznych oraz licznych serwisach poświęconych zagadnieniom podatkowym i praktycznym aplikacjom.

W ramach organizowanej przez firmę e-file akcji e-life dedykowana wersja on-line Programu e-pity jest dostępna dla każdej z ponad 7000 Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku. Organizacje mogą za darmo umieścić program na swojej stronie internetowej, umożliwiając sympatykom rozliczenie PIT-a oraz przekazanie 1% wyłącznie na rzecz swojej działalności. Z programu mogą skorzystać także osoby zbierające 1% na subkonta prowadzone przez OPP z konkretnym celem odpisu. Więcej na www.e-pity.pl

Program e-pity to: