e-pity 2016 najlepszy sposób na ...

Właśnie udostępniliśmy najnowszą wersję programu e-pity do rozliczania deklaracji za 2016 rok. Jak zawsze nasi użytkownicy otrzymują największą liczbę aktualnych deklaracji i wszystkie najpopularniejsze PIT-y, które mogą wypełnić w kreatorze lub w trybie aktywnych formularzy. Program przystosowany jest również do pobrania wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PFR.

Możliwość swobodnego wyboru między kreatorem a rozliczaniem PITa w trybie aktywnych deklaracji to już standard programu e-pity, podobnie jak elektroniczna wysyłka deklaracji do Urzędu Skarbowego. Aplikacja sprawdza poprawność wypełnianego rozliczenia, pozwala śledzić postępy komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów, aż do automatycznego odbioru Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO), którego kopię można otrzymać również na podany adres e-mail. Wypełnione formularze można także wydrukować, wysłać pocztą lub osobiście doręczyć do Urzędu Skarbowego.

Najlepszy sposób na Twojego PIT-a

Program e-pity 2016 posiada największą liczbę aktualnych deklaracji PIT. Są w nim dostępne wszystkie najpopularniejsze formularze tj.: PIT-36 i 36L, PIT-37, PIT-28, PIT-28/A i /B, PIT-38, PIT-39, załączniki: PIT/B, /BR, /D, /DS, /M, /O, /Z, /ZG, PIT-2, 2K, 2A i druki: ZAP-3, NIP-7, UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, SSE-R, SSE-R/A, ale także deklaracje dla wąskich grup podatników: PIT-3, PIT-12, PIT-14, PIT-16, PIT-16A i PIT-19A.

Wersja e-pity 2016 – co nowego?

Najnowsza wersja programu do rozliczeń za 2016 rok uwzględnia wszystkie zmiany prawne rozliczeń w 2017 roku oraz wszystkie obowiązujace druki PIT.

W aplikacji e-pity 2016 pojawiły się ułatwienia dla osób niepełnosprawnych (odczytywanie tekstów w czytnikach dla słabowidzących), funkcjonalność podpowiadania danych adresowych na podstawie kodu pocztowego podatnika oraz obsługa zupełnie nowych załączników PIT/BR i PIT/DS dla deklaracji PIT-36 i PIT-36L. Teraz na nowym wzorze załącznika PIT/O będzie można wpisać dane sześciorga dzieci i aż pięć przekazanych darowizn.

Jeśli program zostanie uruchomiony na tym samym komputerze co rok wcześniej – aplikacja wczyta również dane zapisane w zeszłorocznej wersji, a z nią dane użytkownika z 2015 roku wraz z deklaracjami PIT rozliczonymi w 2016 r. Program pobierze automatycznie kwotę przychodu z deklaracji rozliczanej w poprzednim roku autoryzując wysyłkę aktualnego PITa oraz bez kłopotu umożliwi przygotowanie korekty ubiegłorocznego PITa.

Jak co roku użytkownicy e-pity będą mogli skorzystać również z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PFR, którą Ministerstwo Finansów udostępni najprawdopodobniej w połowie marca 2017 r. Aplikacja umożliwi pobranie danych z Portalu Podatkowego, pozwoli je uzupełnić o brakujące ulgi i odliczenia, wysłać elektronicznie do systemu e-deklaracje.gov.pl a finalnie wydrukować lub zapisać na komputerze. Osoby, które już korzystały z programu e-pity nie muszą ponownie wprowadzać swoich danych – są one wczytywane z komputera użytkownika i kopiowane do składanych deklaracji i załączników.

Za darmo jeśli przekażesz 1%

Aplikacja e-pity 2016 jest darmowa dla każdego, kto przekaże 1% podatku dowolnej OPP. Program nie ogranicza wyboru organizacji i pozwala samodzielnie wpisać jej nr KRS.

Program e-pity już po raz ósmy

To już ósma edycja aplikacji e-pity, którą od dnia premiery pobrano lub uruchomiono online ponad 15 mln razy. e-pity 2016 z aktualnie dostępnymi deklaracjami PIT do rozliczania podatku dochodowego za rok 2016, można pobrać pod adresem: http://www.e-pity.pl Program jest dostępny dla systemów Windows, Mac OS i Linux, wersji on-line, a wkrótce będzie dostępny także w wersji mobilnej na smartfony i tablety.

W 2017 roku PIT-y składamy do wtorku 2 maja.