e-pity 2017 już dostępne! Sprawdź Twój podatek z nową kwotą wolną

Mimo, że do rozliczenia PIT-ów za 2017 rok pozostało jeszcze kilka tygodni, nowe przepisy zmieniające wartość kwoty wolnej od podatku sprawiają, że tegoroczną premierę Programu e-pity 2017 zaczynamy dużo wcześniej niż zazwyczaj. Tym razem aplikacja nie tylko pozwoli na wygodne rozliczenie deklaracji 2017 wraz z nadejściem nowego roku, ale już dziś obliczy prognozowany podatek do zapłacenia, dając szansę na jego obniżenia jeszcze przed 31 grudnia!

Co z tą kwotą wolną od podatku?

Propozycja obliczenia wstępnej wartości podatku od dochodów osiągniętych w 2017 roku w Programie e-pity 2017, skierowana jest do wszystkich użytkowników, którzy w obliczu zmieniających się przepisów regulujących wysokość nowej kwoty wolnej od podatku, zastanawiają się jakiej wysokości daninę przyjdzie im odprowadzić do fiskusa. Wyższa kwota wolna od podatku obejmie wyłącznie te osoby, które w swojej rocznej deklaracji PIT zadeklarują dochód nieprzekraczający 11.000 zł. Na zmianie zyskają zatem wyłącznie te osoby, których średniomiesięczne zarobki nie przekroczą 916 zł netto. Dla pozostałych podatników obciążenie podatkiem pozostanie albo na dotychczasowym poziomie, albo wyższym niż do tej pory. W tym kontekście, cenna staje się wiedza, uzyskana nawet na podstawie prognozowanych zarobków, jakiej wysokości dochód osiągniemy w 2017 r. i jaki tym samym podatek będziemy zmuszeni zapłacić fiskusowi w 2018 r.

Najlepszy sposób na fiskusa

Po wprowadzeniu do Programu e-pity 2017 niezbędnych danych o przychodach, czy to przy pomocy wygodnego kreatora, czy w trybie aktywnych deklaracji, otrzymamy informację o wysokości prognozowanego podatku należnego za 2017 rok. Co ważne, dane wprowadzone do aplikacji teraz, od nowego roku wyłącznie po drobnej weryfikacji, przydadzą się do przygotowania gotowej deklaracji PIT w 2018 - bez wysiłku i uciążliwego przepisywania tych samych informacji.

Program e-pity 2017, dostępny jest za darmo zarówno w wersji instalacyjnej, jak i w wersji online aplikacji. Użytkownicy, którzy od lat rozliczają się w e-pity, w chwili jej uruchomienia, automatycznie poinformowani zostaną o aktualizacji wersji i wygodnie przygotują swoją wstępną deklarację PIT za 2017 rok.

Warto przygotować się już dziś do sezonu rozliczeń podatkowych z Programem e-pity 2017. Do końca roku pozostały bowiem jeszcze dwa miesiące, które dają nam czas na szybką reakcję i podjęcie stosownych działań w celu zminimalizowania podatku należnego państwu. Tym bardziej, że Program e-pity 2017 i w tym obszarze ma dla zainteresowanych propozycję - praktyczny e-book z cennymi pomysłami na obniżenie podatku, aż na 17 sposobów!

Jakie PIT-y w e-pity 2017

Program e-pity 2017, jak co roku udostępnia najnowszą i pełną bazę deklaracji i e-deklaracji PIT na rynku obowiązujących od 1 stycznia 2018 roku z uwzględnieniem wszystkich zmian prawnych w rozliczeniach PIT za 2017.

W aplikacji rozliczyć można wszystkie dostępne deklaracje roczne do rozliczeń podatku PIT:  PIT-36 i 36L, PIT-37, PIT-28,  PIT-38, PIT-39, załączniki: PIT-28/A i /B, PIT/B, /BR, /D, /DS, /M, /O, /Z, /ZG, PIT-2, 2K, 2A, PIT/TP i druki: ZAP-3, NIP-7, UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, SSE-R, SSE-R/A, /CFC, ORD-ZU deklaracje dla wąskich grup podatników, takie jak: PIT-3, PIT-12, PIT-14, PIT-16, PIT-16A i PIT-19A a także wniosek PIT-WZ czy oświadczenie PIT-OP.

Rozliczenie deklaracji – nawet dla laika

Program e-pity stworzony został z myślą o każdym podatniku. Nie trzeba wiedzy  eksperta, aby z jego pomocą poradzić sobie z przygotowaniem i wysłaniem rocznej deklaracji PIT. Przyjazny kreator, poprowadzi krok po kroku nawet niewprawnego adepta sztuki księgowej czuwając nad tym, aby nie popełnił błędu, a specjaliści bez trudu rozliczą deklaracje w trybie aktywnych formularzy. Program nie tylko weryfikuje poprawność wypełnionej deklaracji, ale podpowiada wysokość ulg i odliczeń, oraz pilnuje obowiązujących limitów. Aplikacja pozwala przygotować PIT-a do elektronicznej wysyłki, śledzić postęp komunikacji z serwerami systemu e-Deklarcaje.gov.pl, aż do automatycznego otrzymania Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO), którego kopię można otrzymać na swój adres e-mail lub zarchiwizować na dysku komputera. Tradycjonaliści, mogą oczywiście zapisać przygotowaną deklarację PIT na swoim komputerze, wydrukować a następnie dostarczyć do fiskusa osobiście.

Dla tych z Państwa, którzy uruchomią program na tym samym komputerze co rok wcześniej, aplikacja wczyta wszystkie dane zapisane w zeszłorocznej wersji wraz z deklaracjami PIT rozliczonymi w 2017 r. Program automatycznie pobierze tym samym również kwotę przychodu z minionego roku, autoryzując wysyłkę nowego PITa do urzędu skarbowego.

PFR czy wniosek PIT-WZ?

Użytkownicy programu skorzystać będą mogli również z usługi wstępnie wypełnionego PITa PFR, pobierając za pośrednictwem e-pity swoje dane z Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów i uzupełniając je w aplikacji o ewentualnie ulgi czy odliczenia. Program umożliwi również przygotowanie wniosku PIT-WZ - o sporządzenie zeznania podatkowego w imieniu podatnika i jego wysyłkę bezpośrednio do urzędu skarbowego. Zarówno PIT PFR, jak i PIT-WZ włączone zostaną w programie e-pity nie wcześniej niż 16 marca 2018 roku, w ślad za udostępnieniem tych usług przez Ministerstwo Finansów.

Uwolniony 1% w ramach Akcji e-life

Program e-pity nie ogranicza wyboru Organizacji Pożytku Publicznego, na rzecz której podatnik pragnie przekazać swój 1%. W ramach Akcji e-life, której celem jest wspieranie stowarzyszeń i fundacji z całej Polski, wszystkim OPP działającym non profit udostępniamy darmowy Program e-pity online, aby pomóc im docierać do swoich darczyńców i sympatyków, (więcej informacji na: https://opp.e-pity.pl/akcja-e-life).

Dziewiąta edycja programu e-pity 2017 na 2018 rok :)

Program e-pity 2017 na 2018 w wersji online przygotowany został z wykorzystaniem najnowszych technologii przyjaznych wszystkim przeglądarkom internetowym oraz urządzeniom zarówno stacjonarnym jak i przenośnym ( komputery, tablety i komórki). Aplikacja dostępna jest również na wszystkie systemy operacyjne w opcji do pobrania na komputer lub w wersji on-line.

Przypominamy, że ostateczny termin składania większości deklaracji PIT za 2017 rok upływa 30 kwietnia 2018 w poniedziałek.

Zapraszamy! :)