Są już e-pity w wersji online

Jest już dostępna wersja online aplikacji e-pity. Tym samym, aby wypełnić PIT-a w najlepszym i najprostszym programie do PIT-ów nie trzeba już pobierać aplikacji i instalować jej na komputerze. Wersję online można uruchomić na systemach Windows, MAC OS oraz Linux, korzystając ze wszystkich najpopularniejszych przeglądarek, m.in. IE, Firefox, Safari czy Opera.

W programie można szybko i intuicyjnie wypełnić wszystkie deklaracje obowiązujące od 1 stycznia 2012: PIT-37, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39, PIT/B, D, 2K, O, Z, ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, NIP-7, ZAP-3 (dawniej NIP-3).

Wszystkie dane podatnika szyfrowane są z zastosowaniem protokołu SSL (HTTPS) i zapisywane wyłącznie na komputerze użytkownika. Wersja online – podobnie jak wersja exe – umożliwia przekazanie wypełnionego PIT-a do systemu e-deklaracje.gov.pl albo wydrukowanie go i dostarczenie osobiście do urzędu skarbowego. Z wersji e-pity online można skorzystać pod adresem: http://www.e-pity.pl/on-line

Działa już także wysyłka e-pitów do systemu e-deklaracje.gov.pl. Opóźnienie związane z tą funkcjonalnością związane było z opóźnieniem publikacji przez Ministerstwo Finansów struktury dokumentów XML dotyczących rozliczenia za 2011 r. Teraz w programie e-pity w zakresie komunikacji aplikacji z systemem e-deklaracje.gov.pl wszystko działa bez zastrzeżeń. A my, jak zwykle, gorąco zachęcamy do korzystania z możliwości dostarczenia deklaracji PIT do urzędu skarbowego drogą elektroniczną.