1% przekaż lokalnie

Na stronie - 1% przekaż lokalnie - każdy podatnik może wypełnić PIT-a i skorzystać z możliwości przekazania 1% dla organizacji działającej w jego okolicy. Program ogranicza wybór z ponad 7500 uprawnionych OPP do tych zarejestrowanych w wybranym powiecie, mieście lub gminie. Narzędzie ma pomóc realizować cel, który stał u początków idei 1%, czyli ułatwić wsparcie przez podatników małych organizacji działających w ich okolicy.

Akcja 1% przekaż lokalnie to kolejna nasza inicjatywa związana ze wspieraniem organizacji pożytku publicznego oraz idei świadomego przekazywania 1%.

Na stronie  - 1% przekaż lokalnie - przed wypełnieniem PIT-a Użytkownik wybiera miasto lub gminę, z której organizację chce wesprzeć 1%, a następnie przystępuje do wypełnienia PIT-a. Program e-pity 2013 pozwala na wypełnianie ponad 40 deklaracji PIT za pomocą poręcznego kreatora lub aktywnych deklaracji. Po wypełnieniu PIT-a, w momencie wyboru OPP, lista organizacji ograniczona jest do tych działających lokalnie. Nie trzeba wpisywać ich numeru KRS, wystarczy jedynie wybrać nazwę z listy.

W ramach akcji 1% przekaż lokalnie udostępniamy także program e-pity przedstawicielom samorządów – urzędów miast i gmin – którzy mogą za darmo umieścić jego dedykowaną wersję na stronie miasta/gminy umożliwiając mieszkańcom rozliczenie deklaracji podatkowych i przekazanie 1% wyłącznie organizacjom działającym na ich terenie.

Więcej informacji o akcji na stronie: http://www.e-pity.pl/1-procent-opp/lokalnie-miasta-gminy-powiaty/