Wreszcie jest!
e-pity mobile 2013. Rozlicz PIT na tablecie

Opublikowaliśmy aplikację e-pity 2013 w wersji na tablety z systemem Android i iOS. To już kolejna wersja pierwszego polskiego programu podatkowego na urządzenia przenośne, z którego skorzystało już kilkadziesiąt tysięcy podatników. W tym roku później niż zakładaliśmy, ale przekonajcie się sami, że warto było poczekać ;-)

Działający na systemach iOS oraz Android program e-pity mobile posiada wszystkie funkcjonalności standardowej wersji e-pity, z której skorzystało już ponad 6 mln podatników. Dotykowa nawigacja, duże ikony oraz praca w orientacji poziomej sprawiają, że rozliczanie się z fiskusem jest naprawdę wygodne. Formularz deklaracji jest dobrze widoczny zarówno w małych rozdzielczościach Androida, jak i na większych wyświetlaczach Retina.

Aplikacja e-pity mobile 2013 umożliwia wypełnienie PIT-a w wygodnym kreatorze, który prowadzi podatnika „za rękę”, a dla osób bardziej zaawansowanych w formie aktywnych deklaracji. Na tablecie można wypełnić wszystkie obowiązujące deklaracje dla podatników indywidualnych: PIT-37, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39, PIT/B, D, 2K, O, Z, ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, NIP-7, ZAP-3 (dawniej NIP-3) oraz przesłać PIT-a do systemu e-deklaracje.gov.pl.

Wypełnienie PIT-a na tablecie jest wyjątkowo proste – wystarczy wpisać swoje dane, przepisać kilka pól z PIT-11, zaznaczyć ulgi i … deklaracja gotowa. Proces wypełniania można w każdej chwili przerwać, by w dowolnym czasie do niego wrócić. Użytkownik nie musi bać o swoje dane, ponieważ zapisywane są wyłącznie na urządzeniu. Program kopiuje dane do wszystkich składanych załączników i automatycznie wylicza kwoty.

Gotowe zeznanie można przesłać do systemu e-deklaracje lub otrzymać na maila w pliku PDF. W przypadku wysyłki elektronicznej wprost na naszą skrzynkę mailową otrzymamy także Urzędowe Potwierdzenie Odbioru oraz plik XML, dzięki któremu będziemy mogli wczytać dane do standardowej wersji programu e-pity lub skorzystać z nich w przyszłości, na przykład składając korektę zeznania. Aplikacja e-pity mobile posiada otwartą listę OPP i pozwala na przekazanie 1% podatków dla dowolnej organizacji.

Program można pobrać z App Store, Google Play lub ze strony e-pity: 
http://www.e-pity.pl/pobierz-darmowy-program-tablet-android/ lub 
http://www.e-pity.pl/pobierz-darmowy-program-ipad/.
Tam również znajduje się więcej informacji na temat najnowszej wersji pierwszej polskiej aplikacji mobilnej do PIT-ów oraz wideoprzewodnik „Jak wypełnić PIT-a na tablecie”.

Aplikacja jest darmowa i nie posiada limitu wypełnionych deklaracji PIT. Wprowadzane dane są w pełni bezpieczne i pozostają na urządzeniu użytkownika.