Nasze rozliczenie z e-PITów 2015

Miło nam poinformować, że aplikacja e-pity od dnia swojej premiery, została pobrana lub uruchomiona online, już ponad 10.000.000 razy!

Bardzo cieszy nas również fakt, rosnącej popularności e-deklaracji, czyli wysyłania wypełnionych PIT-ów do wskazanego urzędu skarbowego elektronicznie - bezpośrednio z programu e-pity. W stosunku do ubiegłego roku, aż 77% osób więcej, skorzystało z tej formy „doręczania” swojego zeznania podatkowego do fiskusa. Skutkiem zmiany przepisów określających tryb e-przesyłania dla Płatników PIT, łączna liczba przesłanych e-deklaracji, zarówno z aplikacji e-pity jak i fillUp, przekroczyła w tym sezonie już 3.000.000 e-formularzy.

Warto podkreślić, że w ciągu 2 ostatnich tygodni kwietnia, użytkownicy programu e-pity skorzystali również z nowej funkcjonalności aplikacji, wczytując z serwerów Ministerstwa Finansów ponad 75.000 wstępnie przygotowanych PIT-ów (PFR).

Wbrew powszechnym opiniom, okazuje się, że z tego rodzaju usług korzystają również seniorzy. W rankingu zdarzeń wartych zapamiętania, warto przywołać doświadczenia naszego działu wsparcia użytkowników, który w wysyłce e-deklaracji pomagał licznej grupie 60-cio i 70-ciolatków, przy czym najstarszy „odnotowany” użytkownik, z którym mieliśmy przyjemność rozmawiać, liczył sobie ponad 90 lat! ☺

Średni czas wypełnienia, drukowania, lub przesyłania e-pita wyniósł w tym sezonie 15 minut, ale zdarzali się rekordziści (najprawdopodobniej w bardzo prostych sytuacjach podatkowych), którzy potrafili zrobić to w czasie krótszym niż 5 minut!
Ilościowy rekord wypełnionych e-PITów padł jednak 30 kwietnia 2015 r., gdzie w ciągu 24 godzin rozliczono blisko 80.000 deklaracji. A to oznacza, że w czasie każdej jednej minuty wypełniano 55 PITów, 1 PIT na sekundę.
I jeszcze twarde informacje administracyjne - transfer danych z naszych serwerów w całym okresie rozliczeń (od stycznia do kwietnia), wyniósł ponad 30 TB.

Dziękujemy bardzo za wszystkie zgłoszenia, uwagi i miłe słowo :), a ponieważ kolejne rozliczenia już za 7 miesięcy, otwieramy szeroko okna i zasiadamy do kolejnej wersji e-pitów. Już dziś zapraszamy Was na kolejny sezon PIT-ów w 2016 roku, po prostu.

p.s. w tym miejscu, szczególne podziękowania do Pana Seniora ☺