Już są e-pity 2015, proste podatki pod choinkę

Jest już dostępna siódma edycja programu e-pity 2015 do rozliczeń PIT-ów w 2016 roku. Odświeżyliśmy interfejs aplikacji, ulepszyliśmy obsługę druku PIT-ZG umożliwiającego rozliczenie dochodów z zagranicy i usprawniliśmy moduł wysyłki PIT-a do systemu e-Deklaracje. Korzystający z programu podatnicy otrzymują największą liczbę aktualnych deklaracji, bogate zaplecze poradników ułatwiających rozliczanie i wysyłanie PIT-ów przez Internet, aktualne informacje o nowej ordynacji podatkowej oraz możliwość pobrania wstępnie wypełnionego PIT-a PFR lub skorzystania z platformy odbierz-pit.pl. Jak co roku, program umożliwia też przekazanie 1% na dowolną organizację.

W celu rozliczenia PIT-a w aplikacji e-pity 2015 można użyć przyjaznego kreatora lub aktywnych deklaracji. Osoby, które korzystały z aplikacji w ubiegłych latach nie muszą ponownie wprowadzać swoich danych – są one wczytywane z komputera użytkownika i kopiowane do wszystkich składanych deklaracji i załączników.

Program e-pity 2015 pozwala na wysyłkę wszystkich e-Deklaracji, zarówno tych wymagających kwalifikowanego podpisu, jak i autoryzowanych przy wykorzystaniu danych weryfikacyjnych. Przed wysyłką aplikacja zweryfikuje, czy użytkownik wypełnił w deklaracji wszystkie wymagane pola a następnie pozwoli na śledzenie kolejnych etapów komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów, aż do automatycznego odbioru Urzędowego Potwierdzenia Odbioru (UPO), którego kopię można otrzymać na adres e-mail. Wypełnione formularze można także wydrukować i wysłać pocztą lub doręczyć osobiście do Urzędu Skarbowego.

Program e-pity 2015 posiada największą liczbę aktualnych deklaracji spośród wszystkich aplikacji do rozliczania PIT-ów. Są w nim dostępne wszystkie najpopularniejsze formularze tj.: PIT-36 i 36L, PIT-37, PIT-28, PIT-28/A i /B, PIT-38, PIT-39, załączniki: PIT/B, /D, /M, /O, /Z, /ZG, PIT-2, 2K, 2A i druki: ZAP-3, NIP-7, UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, SSE-R, SSE-R/A, ale także deklaracje dla wąskich grup podatników: PIT-3, PIT-6, PIT-12, PIT-14, PIT-16, PIT-16A i 16Z, PIT-19A, PIT-23.

Za darmo dla osób prywatnych i profesjonalistów

Aplikacja e-pity zawsze była bezpłatna dla indywidualnych podatników, a teraz za darmo i bez ograniczeń skorzystają z niej także specjaliści sektora komercyjnego: księgowi, biura rachunkowe, doradcy podatkowi czy właściciele firm wystawiający PIT-y roczne dla swoich klientów lub za pracowników.

Wstępnie wypełnione PIT-y

Od połowy marca 2016 roku (zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Finansów), każdy podatnik korzystający z aplikacji e-pity 2015 będzie mógł skorzystać z usługi wstępnie wypełnionego PIT-a PFR. Aplikacja umożliwi pobranie danych z Portalu Podatkowego, pozwoli je uzupełnić o brakujące ulgi i odliczenia i wysłać elektronicznie do systemu e-deklaracje.gov.pl, ale także wydrukować lub zapisać na komputerze. Podobnym ułatwieniem jest rozwiązanie automatycznego wczytania do aplikacji otrzymanych PIT-11, 8C lub 40 z platformy odbierz-pit.pl. Efekt działania jest identyczny jak w przypadku usługi PFR (brak konieczności wpisywania danych), jednak na odbierz-pit.pl będzie można to zrobić od razu, kiedy tylko pracodawca prześle nam PIT, nie czekając na uruchomienie ministerialnej usługi aż do połowy marca.

Jeżeli zatrudniałeś więcej niż 5 pracowników

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców zatrudniających więcej niż 5 pracowników, którzy mają obowiązek składania informacji PIT wyłącznie w formie elektronicznej, jeszcze w tym roku udostępnimy nowe rozwiązanie – e-pity Płatnika. To kompleksowe narzędzie pozwalające wygodnie wystawić i wysyłać e-deklaracje, a także – dzięki platformie odbierz-pit.pl – dostarczyć PIT-y do pracowników w formie elektronicznej. Już niedługo program będzie dostępny na stronie www.platnik.e-pity.pl wraz z szerokim kompendium wiedzy poradnikowej w zakresie: PIT-11, PIT-8C, PIT-40, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-R oraz IFT-1/IFT-1R. 

Aplikację e-pity od dnia premiery pobrano lub uruchomiono online już ponad 10 mln razy, a użytkownicy rozwiązań e-file przesłali skutecznie do Ministerstwa Finansów już ponad 3 mln e-deklaracji.

e-pity 2015 z aktualnymi deklaracjami PIT do rozliczania podatku dochodowego za rok 2015, obowiązującymi od 1 stycznia 2016 r. można pobrać pod adresem: http://www.e-pity.pl, wersja pity online, wersja dla Mac, wersja dla Linux.