Nowe e-pity Płatnika za 2016 – już są!

Pracodawco, oto Twój najlepszy sposób na PIT-y pracowników za 2016 rok :)

Wiemy, że wielu pracodawców z niecierpliwością czeka na nową wersję aplikacji e-pity Płatnika. Spieszymy donieść, że program jest już dostępny! Można go pobrać na stronie www.platnik.e-pity.pl Program przeznaczony jest dla przedsiębiorców zobowiązanych do składania PIT-ów w formie elektronicznej. Przy pomocy zaprezentowanej przez nas rok temu aplikacji e-pity Płatnika pracodawcy i biura rachunkowe wysłały już ponad 500 tys. e-deklaracji. Aktualna wersja (8.0) oferuje wiele nowych funkcjonalności, które pozwalają płatnikom jeszcze wygodniej wystawiać PIT‑y, wysyłać e-deklaracje oraz doręczyć je pracownikom.

e-pity Płatnika to innowacyjne narzędzie pozwalające w jednym programie, wykonać wszystkie czynności związane z PIT-ami dla pracowników: wypełnić, wysłać wraz z załącznikami i przydatnymi drukami, a także rozliczyć PIT-y roczne za 2016 rok. Aplikacja obsługująca m.in. PIT-11, PIT-8C, PIT-40, PIT-4R automatyzuje obowiązkowe wystawanie PIT-ów, ich wysyłkę do systemu e-Deklaracje, oraz dostarczanie do pracowników w wersji elektronicznej.

Nowe możliwości

Narzędzie już od premiery spotkało się z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców i biur rachunkowych. Najnowsza wersja aplikacji umożliwia import danych podatników w formacie excel lub CSV, a na podstawie wypełnionej i wcześniej zapisanej w programie deklaracji PIT-11 czy PIT-8C pozwala też automatycznie wygenerować PIT-a rocznego dla pracownika np. PIT-37 lub PIT-36.

Jeśli aktualny program uruchomiony zostanie na tym samym komputerze co jego zeszłoroczna edycja, aplikacja zachowa wszystkie wcześniej wprowadzone dane wraz z deklaracjami PIT rozliczonymi w poprzednim roku podatkowym. W ślad za oczekiwaniami użytkowników, w najnowszej wersji e-pity Płatnika korzystać już można z funkcji wygodnego dostępu do odrębnych baz programów księgowych zlokalizowanych w różnych miejscach na dysku komputera i bezpośrednio pobierać z nich dane. Niewątpliwym udogodnieniem staje się również opcja automatycznego importowania danych przy każdorazowym uruchomieniu programu.

W nowej wersji aplikacji wprowadzono też funkcję intuicyjnego sugerowania gminy, miejscowości czy ulicy na podstawie kodu pocztowego, co ułatwia obsługę deklaracji dla nowych klientów lub pracowników, włączono również odczytywanie tekstu w czytnikach dla osób słabowidzących.

Współpraca z innymi programami

Każdą deklarację roczną dostępną w programie można wypełnić za pośrednictwem kreatora lub na aktywnym formularzu, a dane firmy i pracowników wczytać ze wszystkich najpopularniejszych programów finansowo-kadrowych: Płatnik, e-Deklaracje, Optima, IPS, e-pity, enova365, Druki Gofin, InsERT GT oraz PIT Format. Dzięki przejrzystym infografikom programów księgowych i urzędowych platform usług elektronicznych, import danych do programu (aktówki) e-pity Płatnika staje się jeszcze prostszy.

Przygotowane PIT-y można wysłać do urzędów skarbowych za pośrednictwem systemu e-Deklaracje – korzystając z kwalifikowanego podpisu elektronicznego, a w przypadku płatnika będącego osobą fizyczną, uwierzytelniając je kwotą przychodu za poprzedni rok podatkowy. Program pozwala też na zbiorcze przesłanie PIT-ów przez Uniwersalną Bramkę Dokumentów (UBD) transmitując do 20 tys. druków PIT-11, PIT-8C, PIT-R, PIT-40 w ramach jednej wysyłki.

Wypełnione i zakodowane PIT-y można przekazać pracownikom za pośrednictwem platformy www.odbierz-pit.pl, wysłać mailem z wykorzystaniem autoryzowanego e-podpisu lub skorzystać z tradycyjnej wysyłki pocztą.

Wersje e-pity Płatnika (8.0) można pobrać na stronie www.platnik.e-pity.pl, lub alternatywnie skorzystać z wersji on-line aplikacji. Zapraszamy również do zapoznania się z wideoporadnikami, bogatym zapleczem merytorycznym oraz do kontaktu z serwisem obsługi klienta.

Przypominamy!

Jeżeli w 2016 r. zatrudniałeś więcej niż 5 pracowników, masz obowiązek elektronicznego wysłania e-Deklaracji: PIT-11, PIT-8C, PIT-8AR, PIT-40, PIT-R oraz IFT-1/IFT-1R w terminie do 28.02.2017 r.