Dzięki Tobie PIT-y to nasza przyjemność! Podsumowanie kampanii e-pity 2016.

Za nami kolejny, ósmy już sezon rozliczeń deklaracji PIT z programem e-pity. Dziękujemy za Państwa zaufanie, entuzjazm i cenne opinie, które stanowią dla nas nieocenioną inspirację do nowych wyzwań. To dzięki Wam, program e-pity jest tak popularną i docenianą aplikacją, a coroczny, przykry obowiązek wobec fiskusa zmienia się w czynność przyjazną, bezpieczną i absolutnie bezstresową.

Miło nam poinformować Państwa, iż w tegorocznej akcji rozliczeń PIT-ów rocznych, liczba instalacji programu e-pity – licząc od dnia jego premiery w 2010 roku, przekroczyła 20. 000. 000!

Coraz chętniej korzystacie Państwo również z elektronicznej formy przekazywania PIT-ów urzędom skarbowym, bezpośrednio z aplikacji e-pity. W stosunku do roku ubiegłego przeszło 1. 600. 000 osób więcej wypełniło i doręczyło w ten sposób swoje zeznanie podatkowe do fiskusa, dzięki czemu łączna liczba wszystkich poprawnie wypełnionych i przesłanych e-deklaracji, w tym również za pośrednictwem programu fillUp, przekroczyła 6. 500. 000!

Cieszy również wzrost zainteresowania funkcjonalnością wczytywania do e-pity wstępnie przygotowanych PIT-ów PFR, udostępnianych podatnikom przez serwery Ministerstwa Finansów. W minionym sezonie, z tej uproszczonej formuły rozliczania deklaracji podatkowej zdecydowało się skorzystać ponad 450.000 podatników, wczytując swoje PIT-y PFR bezpośrednio do aplikacji e-pity.

Średni czas wypełnienia, drukowania, lub przesyłania e-pita skrócił się w tym roku do 7 min i 33 sekund, ale zdarzali się wybitnie szybcy podatnicy, którzy potrafili zrobić to w czasie zdecydowanie krótszym.

A jaki rekord padł 27 kwietnia?

Tego dnia drodzy Państwo system e-pity rozliczył przeszło 90.000 deklaracji, co oznacza, że w czasie 1 minuty wypełniano 62 PIT-y, czyli 1 PIT-a na sekundę :)

I jeszcze twarde informacje administracyjne - transfer danych z naszych serwerów w całym okresie rozliczeń (od stycznia do kwietnia), wyniósł ponad 120 TB!

Dziękujemy :) Bez Was nie ustanowilibyśmy tak imponujących rekordów i co niezwykle cenne, przez ostatnich osiem lat - nie wsparlibyśmy ponad 7 000 Organizacji Pożytku Publicznego z całej Polski kwotą przeszło 190 000 000 złotych zadeklarowanych w 1% na ich szerokie i złożone działania statutowe. Wasz 1% to ogromny dar!

p.s. W tym miejscu, szczególnie egzotyczne podziękowania składamy polskim obywatelom z wysp Trynidadu i Tobago, Seszeli, Salvadoru i Surinamu oraz z przeszło 126 innych Państw, którzy skorzystali z naszej aplikacji mimo dystansu czasu i przestrzeni!