Wstępnie wypełniony PIT (PFR)

– teraz również w mobilnej wersji e-pity 2016!

Jeśli nie chcesz samodzielnie wypełniać swojej deklaracji PIT-37 lub PIT-38, skorzystaj z wstępnie wypełnionego PIT-a (PFR) i wczytaj go do programu e-pity bezpośrednio z serwerów Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów. Dzięki temu, sprawnie rozliczysz swoją deklarację i nie popełnisz błędów. A jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez swojego smartfona, skorzystaj na dobry początek - z rozliczenia danych z PIT-37 (PFR) w aplikacji e-pity na urządzenia mobilne – pierwszego w Polsce, w pełni profesjonalnego rozwiązania dla miłośników komórek i tabletów.

Na podstawie informacji uzyskanych od płatników na deklaracjach: PIT-11, PIT-8C, PIT-40A/11A, PIT-R, od trzech lat, na przełomie marca i kwietnia, resort finansów udostępnia nam wstępnie przygotowane deklaracje roczne PIT (PFR). To udogodnienie, nie tylko pozwala nam skorzystać z wszystkich danych o przychodach jakie osiągnęliśmy w 2016 roku - w celu rozliczenia PIT-37 czy PIT-38, ale dzięki umiejętnemu wykorzystaniu ich przez program e-pity – pomaga sporządzić również deklarację PIT-36 - szybko i bezbłędnie.
Dzięki funkcjonalności wczytywania wstępnie wypełnionego zeznania PIT (PFR) w programie e-pity - podatnicy rozliczający swoje przychody wyłącznie za pośrednictwem deklaracji otrzymanych od płatników, mogą pobrać z Portalu Podatnika MF (korzystając ze swoich danych autoryzacyjnych), dane do wypełnienia PIT-37 (dotyczący umów o pracę, zlecenie i podobnych) lub dane do wystawienia PIT-38 (obejmujący dochody kapitałowe). Ta forma przygotowania rozliczenia podatkowego pozwala szybko skontrolować informacje i kwoty przychodów, dochodów czy też kosztów podatkowych w sporządzanej deklaracji. Dzięki wczytaniu wstępnie wypełnionego zeznania PIT (PFR), nie trzeba przepisywać informacji udostępnianych podatnikom w rozliczeniach na PIT-11, PIT-8C, PIT-40A/11A czy PIT-R, sporządzając gotową deklarację PIT-37 lub PIT-38 w zdecydowanie krótszym czasie.

Korzystaj z PIT (PFR) w e-pity i wypełniaj nie tylko PIT-37 i PIT-38

Pamiętać trzeba, że podatnik korzystający z PIT-PFR nie może pobrać z Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów deklaracji innych niż PIT-37 lub PIT-38.

W aplikacji e-pity.pl – oprócz standardowej funkcjonalności wczytywania danych podatnika z wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PIT-37 i PIT-38 (PFR) z portalu Ministerstwa Finansów, do kwot wskazanych w rozliczeniu – dodawać możemy również inne, własne dane. W efekcie, w oparciu o niektóre informacje z PIT (PFR), możliwym staje się przygotowanie także deklaracji PIT-36, a razem z nią załączników PIT/B, PIT/ZG lub PIT/M. Możliwe jest również wypełnienie deklaracji podatkowej wspólnie z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko, ale także skorzystanie z ulg podatkowych czy wskazanie beneficjenta 1% podatku. Ponadto, wypełniając choć jeden raz PIT w e-pity.pl z danymi zaimportowanymi z PIT (PFR), podatnik znacząco automatyzuje i przyspiesza rozliczanie innych deklaracji podatkowych, np. PIT-28, PIT-36L, PIT-38, PIT-39.

Dane autoryzujące - niezbędne do otrzymania PIT (PFR) oraz do wysyłki Twojego rocznego PIT-a

Aby, najpierw pobrać a następnie wysłać roczną deklarację podatkową PIT, należy posiadać zestaw tzw. danych uwierzytelniających. W zeznaniu za 2016 r. (składanym w 2017 r.), są nimi dane osobowe: identyfikator podatkowy (PESEL / NIP), imię (pierwsze) i nazwisko oraz data urodzenia. Dodatkowo należy podać kwotę przychodu za 2016 rok ze wszystkich informacji podatkowych, otrzymanych od płatników na deklaracjach: PIT-11, PIT-8C, PIT-R oraz od organów rentownych na PIT-40A/11A tj.:

  • PIT-11 (20, 21) kwoty z pozycji 25, 30, 32, 35, 39, 42, 45, 49, 53, 56, 58 i 62,
  • PIT-11 (22, 23) kwoty z pozycji 29, 34, 36, 39, 43, 46, 49, 53, 57, 60, 62 i 66,
  • PIT-8C (6, 7, 8) kwoty z pozycji 33,
  • PIT-R (16, 17, 18) kwoty z pozycji 60,
  • PIT-40A/11A (17) kwoty z pozycji 33, 35,
  • PIT-40A/11A (18) kwoty z pozycji 38, 40

Sprawdzoną lub uzupełnioną deklarację podatkową PIT (PFR), wysyłamy do Urzędu Skarbowego, również z wykorzystaniem danych autoryzujących. Do wysyłki e-deklaracji niezbędna będzie jednak jeszcze jedna informacja - kwota przychodu z deklaracji za 2015 rok. Elektronicznego doręczenia PIT-a dokonać możemy także, korzystając z kwalifikowanego podpisu elektronicznego (e-podpisu).

Więcej informacji oraz program z obsługą PIT (PFR): https://www.e-pity.pl/pfr-wstepnie-wypelnione-zeznanie-podatkowe-pit/

e-pity w smartfonie ? czyli - rozlicz swój PIT- 37 (PFR) mobilnie

Z usługi wstępnie wypełnionego PITa-37 (PFR), skorzystać mogą również Ci podatnicy, którzy ponad wszystko cenią rozwiązania mobilne. Zarówno sympatycy systemu Android, Mac, iOS czy wersji on-line, docenią mobilne e-pity. Aplikacja bowiem nie tylko wygodnie wczyta wstępnie przygotowany PIT-37 (PFR) podatnika bezpośrednio z serwerów Ministerstwa Finansów, ale pozwoli uzupełnić go o dodatkowe dane i bezpiecznie e-wysłać do systemu e-Deklaracje.
Aplikacja e-pity w wersji mobilnej to pierwsza w Polsce darmowa aplikacja do rozliczania i wysyłania e-deklaracji PIT-37 do systemu e-Deklaracje.gov.pl za pośrednictwem smartfonów, tabletów i komórek. Proponuje przyjazny interfejs, pomoc kreatora deklaracji, obliczenia na silniku aplikacji e-pity niezawodnym od 2009 roku, oraz sprawną e-wysyłkę PIT-37 za potwierdzeniem Urzędowego Poświadczenia Odbioru ( UPO) i bezpieczne zapisywanie danych wyłącznie na urządzeniu podatnika.

Więcej informacji: https://www.e-pity.pl/mobi/