2018-01-09 |e-Deklaracje PIT za 2017 rok - już dostępne!

eDeklaracje Program e-pityW ślad za uruchomioną przez Ministerstwo Finansów elektroniczną obsługą deklaracji PIT za 2017 rok, w Programie e-pity 2017 można już korzystać z funkcjonalności elektronicznego dostarczania PIT-ów rocznych bezpośrednio do systemu e-Deklaracje.gov.pl online przez internet. Ci z Państwa, którzy regularnie rozliczają się w naszej aplikacji, w chwili uruchomienia programu, automatycznie powiadomieni zostaną o aktualizacji wersji i bez żadnych trudności przystąpić mogą do rozliczania PIT-ów, korzystając z elektronicznej wysyłki swojej rocznej deklaracji, bezpośrednio do fiskusa. Prosto, szybko i bez wychodzenia z domu ☺

e-deklaracje w e-pity 2017

W aplikacji e-pity 2017 udostępniamy Państwu pełną bazę aktualnych e-deklaracji PIT: PIT-37, PIT-3636L, PIT-38, PIT-39, PIT-28, PIT-16 i 16A, PIT-19A z załącznikami oraz ZAP-3 i NIP-7 obowiązujących podatników od 1 stycznia 2018 roku, z uwzględnieniem wszystkich zmian prawnych w rozliczeniach PIT za 2017.

e-wysyłka PIT-a – jak to działa?

Przypominamy, że wysyłka e-deklaracji PIT do systemu e-Deklaracje.gov.pl jest możliwa wyłącznie w trybie jej autoryzacji podpisem elektronicznym lub kwotą przychodu z Państwa deklaracji PIT składanej w ubiegłym roku. Przed uruchomieniem procesu dostarczania deklaracji PIT na serwery MF, program weryfikuje poprawność wprowadzonych danych a także umożliwia Państwu śledzenie całego procesu komunikacji z serwerami MF, aż do chwili automatycznego odbioru UPO na Państwa konto e-mail.
Automatyczny proces wysyłki e-deklaracji w Programie e-pity przekazuje również komunikaty otrzymywane z systemu Ministerstwa Finansów, których wyczerpujący opis udostępniamy na stronie https://www.e-pity.pl/kody-weryfikacji-e-deklaracje-gov-pl/ 

e-deklaracje dla Płatnika

W programie e-pity Płatnika umożliwiamy Państwu obsługę deklaracji PIT-11, PIT-8C, i PIT-4R . Dzięki aplikacji nie tylko wygodnie wystawicie Państwo PIT-y pracownicze ale także wyślecie e-deklaracje do urzędu skarbowego oraz dostarczycie formularze swoim pracownikom za pośrednictwem platformy Odbierz PIT

e-pity 2017 na 2018 rok na wszystkie urządzenia i systemy operacyjne!

Program e-pity dostępny jest dla systemów operacyjnych: Windows, Mac OS i Linux, oraz w wersji online i mobilnej. Od tego roku wersja online programu e-pity 2017 na 2018 udostępniona została w oparciu o technologię przyjazną wszystkim przeglądarkom internetowym oraz urządzeniom stacjonarnym i przenośnym takim jak: komputery, tablety czy smartfony.
Przypominamy, że ostateczny termin składania większości deklaracji PIT za 2017 rok upływa 30 kwietnia 2018 w poniedziałek.
Pełna lista e-deklaracji PIT obowiązujących od 2018 roku znajduje się w programie fillUp lub na stronie druki-formularze.pl oraz w programach e-pity oraz e-pity Płatnika.
W stosunku do roku ubiegłego, aż 1 600 000 osób więcej, wypełniło i doręczyło fiskusowi deklaracje PIT w trybie elektronicznym. Tym sposobem łączna liczba wszystkich poprawnie wypełnionych i przesłanych e-deklaracji, w tym również za pośrednictwem programu fillUp Przyjazne formularze, przekroczyła 6 500 000!

Zapraszamy!