Program fillup gotowy na nowe pliki JPK_VAT: JPK_V7M i JPK_V7K

Nowa struktura pliku JPK, która miała obowiązywać już od lipca tego roku będzie ostatecznie obowiązywała dopiero od października. Jednak wraz z najnowszą wersją programu fillup wprowadziliśmy kreator do przygotowania i wysyłki nowych plikówJPK_V7MJPK_V7K w wersji testowej.

Zmiany przepisów wprowadzają nową strukturę pliku JPK, zamiast dwóch odrębnych formularzy VAT-7 oraz plikJPK_VAT podatnik będzie składał tylko jeden plik.

Więcej informacji na https://jpk.info.pl/jpk-v7/

Kreator plików JPK_V7 umożliwia wygenerowanie JPK_V7M lub JPK_V7K oraz daje możliwość wczytania do kreatora pliku xml JPK_VAT (3), który zostanie przekonwertowany do nowego formatu JPK_V7M lub JPK_V7K. Do 1.10.2020 możliwa jest wyłącznie wysyłka plików JPK_V7 w wersji testowej, dlatego aby z niej skorzystać należy ją odpowiednio ustawić w programie. (Narzędzia -> Ustawienia -> e-Deklaracje i JPK -> Pozwalaj na testowe wypełnienie JPK_V7M i JPK_V7K).

Dzięki możliwością wersji testowej każdy podatnik może lepiej poznać nową formę rozliczenia i już teraz przygotować się do niej.

Opis schematów plików JPK_V7 w programie fillup dostępny jest na stronie: https://jpk.info.pl/plik-xml-format-schemat-xsd-api-fillup-przesylnie-interfejs-jpk/

JPK_V7 to również obowiązek wypełnienie pozycji GTU. Zgodnie z ustawą o VAT podatnicy mają obowiązek wskazywać w ewidencji zakupu i sprzedaży VAT dane służące identyfikacji poszczególnych transakcji. Określenie procedur podatkowych oraz kodów GTU dla raportowanych w plikach JPK_V7 transakcji również znalazły się w najnowszej wersji Programu fillup.

Pobierz program fillup z obsługą plików JPK_V7M i JPK_V7K - nowy jednolity plik kontrolny VAT - z możliwością wczytania w Kreatorze JPK_VAT i wygenerowania na jego podstawie nowego pliku JPK_V7 »