Wiosna w e-file - zmiany w związku z koronawirus

Nadejście wiosny zostało przyćmione przez epidemię koronawirusa, które opanowało całą Polskę. Funkcjonowanie wszystkich Polaków zostało zachwiane, między innymi na skutek zarządzeń Premiera Mateusza Morawieckiego o zamknięciu szkół, przedszkoli i żłobków. My, w e-file, mamy ten komfort, że możemy pracować zdalnie, zachowując ciągłość wszystkich naszych projektów. Dlatego właśnie błyskawicznie przygotowaliśmy wzór wszystkich formularzy związanych z COVI-19, które udostępniliśmy za darmo dla wszystkich naszych użytkowników.
https://www.fillup.pl/aktualnosci/2020/darmowe-wnioski-druki-formularze-online-covid-19-koronawirus/

Ponadto, udostępniliśmy nową funkcjonalność - darmową e-skrzynkę Dysku fillup dla biur księgowych, która umożliwia zdalną wymianę dokumentów pomiędzy klientami biura księgowego a księgowym.

Zmiany w przepisach prawa w związku z wprowadzeniem Tarczy antykryzysowej!
Zmiany w ustawie o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i innych chorób zakaźnych, wprowadzają szereg rozwiązań, które znacząco wpływają na terminy prawne, zasady zatrudniania oraz oferują pomoc przedsiębiorstwom. Przed skorzystaniem z wniosków, warto zapoznać się ze zmianami przepisów dotyczących ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, prawa podatkowego, sprawozdawczości i przepisów konsumenckich:

Codzienność w naszej firmie nie wygląda tak, jak zawsze, ale jedna rzecz pozostaje niezmienna - nasza troska o najwyższą obsługę klienta. Nasz Dział Obsługi Klienta, choć w trybie pracy zdalnej, nadal jest do Państwa dyspozycji i służy pomocą we wszelkich zagadnieniach dotyczących naszych programów:

Tak jak w poprzednim roku tak i w tym dajemy naszym użytkownikom możliwość skorzystania z usługi Ministerstwa Finansów - wczytania, sprawdzenia i uzupełnienia Twojego e-PITa.

Nie ma już potrzeby wpisywania wszystkich danych do swojej deklaracji podatkowej. Wystarczy uruchomić kreator e-pity i wczytać wstępnie przygotowane dla nas zeznanie. Dzięki temu znacznie skraca się czas rozliczenia i zyskuje pewność wykorzystania wszystkich przysługujących nam ulg i odliczeń.
https://www.e-pity.pl/twoj-e-pit/rozliczony-twoj-e-pit-portal-podatkowy-mf/ 

Termin złożenia deklaracji rocznej PIT za 2019 rok upływa 30. kwietnia. Jeśli deklaracja zostanie złożona do 31. maja, nie otrzyma się kary grzywny. Jednak złożenie deklaracji po terminie (po 30.04.) wiąże się z innymi konsekwencjami, jak:

  • brak możliwości przekazania 1% podatku na wybraną organizację pożytku publicznego;
  • obowiązek zapłaty odsetek za zwłokę, jeśli podatek dochodowy PIT opłacisz po 30. kwietnia, a suma odsetek przekroczy 8,70 zł;
  • późniejszy zwrot podatku – termin na zwrot podatku wyniesie 45 dni (dla PIT złożonego inaczej, niż elektronicznie – 3 miesiące) od daty rozliczenia podatkowego.

Rekomendujemy rozliczenie PIT w standardowym terminie, czyli do 30 kwietnia 2020 roku.

Więcej na https://www.e-pity.pl/do-kiedy-rozliczyc-pit-terminy-kalendarz-podatnika-platnika/