Program e-pity gotowy do rozliczeń PIT za 2021 r.

Jak co roku oddajemy w ręce naszych użytkowników kompletne narzędzie, dzięki któremu obowiązek rozliczenia podatkowego staje się łatwy i szybki. 

Program e‑pity® 2023 uwzględnia wszystkie najważniejsze zmiany w PIT za 2021 rok w tym aktualną kwotę wolną od podatku, obowiązującą w 2021 r. skalę podatkową oraz koszty uzyskania przychodów PIT za 2021.

W aplikacji jest również zastosowana ulga abolicyjna dla pracujących za granicą, poszerzona ulga dla młodych oraz darowizny, w tym również darowizna na cele walki z COVID-19, ulga dla ozdrowieńców oddających osocze oraz darowizna na kulturę i renowację zabytków - Pałac Saski i inne ulgi i odliczenia.

Od 1 stycznia 2022 r. do rozliczeń rocznych PIT za 2021 rok należy zastosować obowiązujące wersje e-deklaracji i druków: PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-28, PIT-38, PIT-39 wraz z załącznikami PIT/B, PIT/BR, PIT/IP, PIT/MIT, PIT/PM, PIT/NZI, PIT/DS, PIT/D, PIT/M, PIT-/2K, PIT/O, PIT/SE, PIT/WZ, PIT/WZR, PIT/Z, PIT/ZG, PIT-28/B. Aplikacja zawiera także druki dla wąskich grup podatników jak: DSF-1, PIT-2, PIT-2A, PIT-3, PIT-12, PIT-14, PIT-16A, PIT-19A oraz deklaracje ZAP-3, NIP-7, UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, ORD-ZU, druk przelewu/wpłaty online na rachunek organu podatkowego oraz darmowe wzory najpopularniejszych pism i wniosków do urzędów skarbowych.

Program e‑pity® 2023 daje możliwość wyboru dowolnej Organizacji Pożytku Publicznego, na rzecz której podatnik może przekazać swój 1%. W ramach Akcji e-life, której celem jest wspieranie stowarzyszeń i fundacji z całej Polski, wszystkim OPP działającym non profit, uprawnionym do pozyskiwania 1% z podatku dochodowego osób fizycznych, udostępniamy darmowy Program e-pity online, aby pomóc im docierać do swoich darczyńców i sympatyków. Więcej informacji na: https://opp.e-pity.pl/akcja-e-life. 

Program e‑pity® Płatnika dla płatników zaliczek PIT 2021

W Programie e‑pity Płatnika® wygodnie wypełnisz, wydrukujesz lub e-wyślesz wszystkie deklaracje swojej firmy i pracowników. W wypełnieniu druków  PIT-4R, PIT-11 i PIT-8C pomoże  wygodny kreator. Dzięki Uniwersalnej Bramce Dokumentów (UBD) zaoszczędzisz czas i wyślesz PIT-11, PIT/R, PIT-8C zbiorczo. 

Pamiętaj - Termin do 31. stycznia 2022 r. -  obowiązek wysyłki e-Deklaracji dotyczy wszystkich płatników!

Przy pomocy Programu e‑pity Płatnika® możesz wygodnie spełnić wszystkie obowiązki płatników PIT: wystawić PITy > wysłać je elektronicznie do Urzędu Skarbowego > dostarczyć elektronicznie PITy do pracowników, korzystając z platformy odbierz-pit.pl.

W aplikacji można rozliczyć za darmo i bez limitu także wszystkie deklaracje roczne pracowników: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. Dodatkowo na podstawie wystawionej  wcześniej deklaracji PIT-11 lub PIT- 8C, można automatycznie jednym kliknięciem wygenerować PIT-a rocznego dla każdego pracownika. 

Program fillup® gotowy do rozliczeń PITów za 2021 rok oraz na zmiany jakie wprowadził Nowy Polski Ład

W Programie fillup® są już dostępne druki przygotowane z uwzględnieniem zmian, jakie zaszły w związku z wprowadzeniem w życie postanowień związanych z Nowym Polskim Ładem. 

Niezbędna okaże się aktualnie skonfigurowana lista płac, znajdziesz ją w Programie fillup®.

Skorzystaj też z naszych kalkulatorów, które w przejrzysty sposób wyliczą składniki wynagrodzenia:

Przy wyliczeniu wynagrodzeń należy uwzględnić wszystkie oświadczenia pracownicze, takie jak rezygnacja z ulgi dla klasy średniej, rezygnacja z pobierania zaliczki na podatek, wycofaniu PIT-2, PIT-2A, PIT-3 czy rezygnacja z wyrównania zaliczek na podatek i podwójnego naliczania tych zaliczek.

Pamiętaj o wybraniu formy opodatkowania w 2022 r.! W wybraniu najkorzystniejszej pomogą nasze kalkulatory w poradniku Nowy Polski Ład 2022.

Na zgłoszenie działalności lub najmu w nowej formie masz czas do 20. lutego.

Program fillup® jest również gotowy do rocznych rozliczeń PIT z możliwością wysyłki do systemu e-Deklaracji. Znajdziesz w nim wszystkie najnowsze e-deklaracje PIT za 2021 rok: PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-28, PIT-38, PIT-39 wraz z załącznikami PIT/B, PIT/BR, PIT/IP, PIT/MIT, PIT/PM, PIT/NZI, PIT/DS, PIT/D, PIT/M, PIT-2K, PIT/O, PIT/SE, PIT/WZ, PIT/WZR, PIT/Z, PIT/ZG, PIT-28/B. Aplikacja zawiera także druki dla wąskich grup podatników jak: DSF-1, PIT-2, PIT-2A, PIT-3, PIT-6, PIT-14, PIT-16A, PIT-19A oraz deklaracje ZAP-3, NIP-7, UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, ORD-Z

W najnowszej wersji fillup znajdują się także aktualnie obowiązujące wersje e-deklaracji i druków najważniejszych dla płatników: PIT-11, PIT-4R, PIT-8C, PIT-R oraz IFT-1R.