Program e-pity 2013 pod choinkę

Jest już dostępna najnowsza, 5 wersja aplikacji e-pity do wypełniania deklaracji podatkowych PIT za 2013 r. dla osób prywatnych i firm.Tym samym firma e-file, producent programu, sezon PIT-ów rocznych 2014 otwiera jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Program e-pity 2013 pozwala na wypełnianie ponad 40 deklaracji PIT, czyli największej liczby spośród wszystkich aplikacji do PIT-ów dostępnych na rynku.

Poza najpopularniejszymi formularzami jak: PIT-37, PIT-36 i 36L, PIT-28, PIT-38, PIT-39, PIT/B, D, 2, 2A, 2K, O, Z, ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, ZAP-3, NIP-7, ORD-ZU oraz drukami dla wąskich grup podatników jak: PIT-19A, PIT-3, PIT-12, IFT-1 i 1R, IFT-3 i 3R, IFT/A, a także drukiem przelewu/wpłaty na rachunek organu podatkowego z wygodnym kreatorem, program obsługuje także formularze dla firm – Płatników PIT w tym: PIT-11, PIT-8C, PIT-40 oraz PIT-4R, a także PIT-y 8AR, PIT-14, PIT-16, 16A i 16Z, PIT-23 i PIT-R.

Za darmo dla osób prywatnych i firm

Program jest za darmo pod warunkiem przekazania 1% na dowolne OPP. Aplikacja nie ogranicza wyboru i nie blokuje możliwości wpisania samodzielnie nr KRS organizacji. E-pity są bezpłatne także do użytku komercyjnego (biura rachunkowe, księgowi oraz doradcy podatkowi). W tym roku każda firma otrzymuje aż 5 formularzy do wypełnienia za darmo oraz możliwość kupienia dodatkowej ilości druków w wygodnych pakietach lub wersji programu bez limitu. Więcej informacji w zakładce PIT-y Płatnik

Wszystkie e-deklaracje

e-pity 2013 umożliwiają wygodną i bezpieczną wysyłkę wszystkich możliwych e-deklaracji bezpośrednio z aplikacji na serwery Ministerstwa Finansów. Elektronicznie można wysłać zarówno PIT-y wymagające kwalifikowanego podpisu, jak i autoryzowane przy wykorzystaniu danych weryfikacyjnych bez konieczności użycia e-podpisu.
Użytkownicy programu w latach poprzednich skutecznie przesłali ponad 500 000 e-deklaracji. Program przed wysyłką weryfikuje poprawność wprowadzonych danych oraz pozwala śledzić kolejne etapy komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów aż do automatycznego odbioru Urzędowego Potwierdzenia Odbioru (UPO), które można otrzymać na podany adres e-mail.
W przypadku dużej ilości deklaracji możliwe jest wysyłanie e-deklaracji w paczkach, co jest wygodnym rozwiązaniem dla księgowych, doradców podatkowych oraz biur rachunkowych. Więcej na temat wysyłania e-deklaracji oraz rozliczeń z fiskusem przez internet znajduje się w zakładce e-Deklaracje

Program e-pity już po raz piąty

e-pity 2013 to już 5 wersja jednego z najpopularniejszych programów do wypełniania PIT-ów na polskim rynku. Dotychczas skorzystało z niego ponad 5 000 000 użytkowników. Z nowości w tegorocznym wydaniu programu warto podkreślić:

  • zoptymalizowany i lżejszy interfejs użytkownika oraz znacznie poszerzoną listę programów, z których można zaimportować dane osobowe podatnika, tak by nie wpisywać ich ponownie,
  • nową bezpieczną i wygodną wersję on-line z opcjonalnym zapisem deklaracji i e-deklaracji na wirtualnym dysku Dropbox oraz Google Drive umożliwiającą wypełnianie PIT-a bez konieczności pobierania programu na komputer.  

Program obejmu wszystkie zmiany merytoryczne w rozliczeniach rocznych PIT-ów, jakie na ten rok wprowadził fiskus. Do najistotniejszych z nich należą:

  1. Zmiany w uldze na dzieci – wprowadzono limit dochodowy przy jednym dziecku oraz podwyższono progresywnie kwoty odliczenia w zależności od liczby dzieci,
  2. Zmiany w zasadach rozliczania kosztów uzyskania przychodów z praw autorskich i pokrewnych – wprowadzono limit dochodowy, powyżej którego twórcy nie mogą stosować 50% kosztów,
  3. Ograniczona możliwość korzystania z bardzo popularnej ulgi na internet – ulga pozostaje tylko dla nielicznych i rozliczać ją można wyłącznie w deklaracji dotyczącej dwóch pierwszych lat korzystania z ulgi.

Z udogodnień wprowadzonych przez Ministerstwo Finansów warto wspomnieć o możliwości wysyłania w 2014 r. deklaracji identyfikacyjnych ZAP-3 oraz NIP-7 w formie e-deklaracji bez użycia e-podpisu, co znacząco ułatwi rozliczanie się podatnikom, którzy razem z PIT-em rocznym chcą przesłać informację o koncie bankowym lub zmianie adresu zamieszkania.

Program e-pity 2013 dostępny jest w wersjach dla systemu Windows, Mac OS, Linux,
a od lutego także na tablety z systemem Android oraz iPady.
Można go pobrać już dziś i spokojnie przygotować się do rozliczenia podatków za 2013 r. 

Zapraszamy do korzystania z programu e-pity 2013, życząc dużych zwrotów podatku i powodzenia w całym nadchodzącym 2014 roku.

Zespół e-file e-life